In-line a cyklo trasy

Náš tip: Půjčovna koloběžek! 

Milovníci jízdy, zbystřete! Úvalech otevřeli první půjčovnu koloběžek! Najdete ji v Jirenské ulici 1752, což je nedaleko Klánovického lesa, kam se můžete vypravit na projížďky – a nejen tam. Půjčují jak koloběžky pro dospělé, tak i pro děti (už od 4 let). Více se dozvíte na www.kolobezkyuvaly.cz 

Stezka v Klánovicích 3,5 km    

Brusle můžete nazout už u nádraží a dojet až na stezku. Pokud není suchá cesta dá se jít pěšky lesem nebo právě po cestě. Celková trasa má 3,5 km. Těsně před stezkou je cesta poničená, takže je potřeba jet opartně.

Trasa se nachází kolmo na ulici Slatinskou, soběžně s ulicí Jeníkovickou.

 

Dolní Počernice - Dolní Měcholupy 4,1 km

Klidná trasa, žádný provoz aut, ucházející povrch, jedno nepříjemné křížení se silnicí (je třeba ujet cca 50 m po silnici s poměrně velkým provozem). Na začátku trasy jsou kořeny, takže to trošku "drncá".

Za přejezdem ulice Národních hrdinů směr Dolní Počernice vzniknul v zatáčce nájezd na nově vytvořený kopec, kolem kterého vede pěkná rovná asfaltová cesta, takže je možnost si trasu jestě prodloužit (odhaduju, že má délku okolo kilometru

 

Nymburk - Poděbrady (po obou stranách Labe) 16.7 km)

Jedna z nejdelších inline stezek u nás vedoucí podél řeky Labe z Nymburka až do Poděbrad a po druhé straně zpět. Kvalita stezky po pravém břehu (po směru toku) je občas horší, ale jet se dá. Na levém břehu je nový asfalt. V Poděbradech i Nymburce jsou skvělé cukrárny, takže lze spojit příjemné s užiečným.

Stezka je hojně využívaná, hlavně o víkendech

 

Stará Boleslav (Houšťka) 2.5 km

V roce 2009 byl v lesoparku Houštka vybudován 1,5 kilometru dlouhý bruslařský okruh. Ten začíná na křižovatce Lázeňské ulice s Hluchovskou alejí, vede kolem letního kina, atletického stadionu a tenisových kurtů. Celá dráha je nově vyasfaltovaná a přibylo také nové veřejné osvětlení. Na okruh navazuje 2 kilometry dlouhá cyklostezka s kvalitním povrchem. Občerstvit se můžete v restauraci na tenisových kurtech, pohodlné ubytování Vám poskytne Penzion-ubytovna Houštka. V letní sezóně bude fungovat i občerstvení v areálu letního kina, kde najdete i půjčovnu bruslí a toalety. Parkoviště se nachází u odbočky do Hluchovské aleje. Na dráze se jezdí jedním směrem ve společném provozu s auty (pravý pruh auta, levý pruh bruslaři, chodci). Provoz je tu ale velice malý, takže se nemusíte bát jít si zabruslit s celou rodinou

 

Brandýs nad Labem - Kostelec nad Labem (6.549 km)

Cyklostezka spojující dvě města na Labi. Povrch je výborný v toto roční období na několika málo místech s popadaným listím. Ideální pro toho, kdo nechce kroužit v Houšťce jak sup nad stepí. Nastoupit se na ní dá v Brandýse z konce ulice V Zahradách, Zárybech a Kostelci z ulice Na Pískách. Je nutné se až k ní dostat jiným způsobem než na bruslích (na outdoorových lze) vzhledem k nekvalitě přívodních komunikací. Nulové převýšení, romantické výhledy. Minimální provoz hlavně v týdnu. (stezka je na mapě vyznačena fialově)

 

Čerpáno z https://nabruslich.cz/index.php?rubrika=1&kraj=10&Inline-trasy.html a vlastních zkušeností. Postupně, jak budeme objevovat další trasy je sem budeme dodávat.