Školky

JAKÉ MÁTE ZKUŠENOSTI SE ŠKOLKAMI V ÚVALECH A OKOLÍ? KAM CHODÍ VAŠE DÍTKA A JAK JSTE SPOKOJENÍ? ZAPOJTE SE DO DISKUZE NA KONCI STRÁNKY! OSTATNÍ MAMINKY A TATÍNKOVÉ BUDOU RÁDI ZA VAŠE NÁZORY...

Kdo se postará o naše dětičky, když se vracíme po mateřské do práce nebo když si jen potřebujeme něco zařídit, nakoupit či si zajít na masáž nebo ke kadeřnici (a babička není po ruce)? Víte-li o někom, napište nám! Zatím jsme zjistily, že v Úvalech máme následující možnosti:

 

MATEŘSKÉ ŠKOLY v Úvalech

Mateřská škola Úvaly Kollárova

Kollárova 1260, okres Praha-východ, příspěvková organizace, má tři detašovaná pracoviště.
MŠ má celkem 11 tříd, kapacita 278 dětí. Školní vzdělávací program je vypracováván v souladu s RP, respektuje rámcová pravidla a požadavky na předškolní vzdělávání a je přizpůsoben individuálním potřebám dětí a možnostem MŠ.

Budova Kollárova (7 tříd)
Jana Hájková, ředitelka MŠ Kollárova

Budova Pražská (2 třídy)
Hana Horáková, zást. ředitelky pro budovu Pražská

Budova Bulharská (2 třídy)
Mgr. Petra Drábková, zást. ředitelky pro budovu Bulharská

Podrobnější informace o jednotlivých detašovaných pracovištích můžete najít na stránkách mateřské školky: www.msuvaly.cz

 

DÚLEK (=Dětský Úvalský LEsní Klub)

Od září 2015 už máme lesní školku i v Úvalech: "Děti v naší školce budou většinu času v přírodě nebo na výletech. Budeme si hrát, malovat, zpívat, vytvářet…Budeme podporovat fantazii, přirozenou touhu dětí objevovat nové věci a učit se další dovednosti. Chceme, aby byly děti aktivní a zážitky prožívaly. Věříme v sílu příběhů, ročního koloběhu přírody a naše aktivity budou baleny do tematických celků podle nich. Inspiraci hledáme i ve waldorfské pedagogice."

budova školky: Náměstí Arnošta z Pardubic, u ZŠ, Úvaly; web: www.skolka-dulek.cz

 

Sofia school

Sofia School je nadstandardní vzdělávací česko - anglická mateřská škola. Plně kvalifikovaní učitelé a rodilí mluvčí vedou výuku s pomocí interaktivní tabule a řadou metodických pomůcek. Plně kvalifikovaní učitelé a angličtí lektoři vedou výuku s pomocí interaktivní tabule a řadou
metodických pomůcek. Každodenně navozuje situaci bilingvních rodin. Všechny kroužky jsou v ceně školného, včetně odpolední výuky anglického jazyka. Navštěvujeme kurz plavání. Předškoláci mají speciální přípravu. Je podávána bio strava. Pořádáme příměstský tábor pro děti od 3 – 8 let i z okolí o všech prázdninách. Indivuduální přístup zajišťuje nízký počet dětí ve třídách
."

budova školky: Náměstí Arnošta z Pardubic 16, Úvaly; tel. do školky: 775 798 119, web: www.sofiaschool.cz

 

Úvaláček

Lužická 1353, 250 82 Úvaly

Malá soukromá školka v domácím prostředí a v rodinném kruhu.

budova školky: Lužická 1353, 250 82 Úvaly, web: www.uvalacek.cz

 

 

MATEŘSKÉ ŠKOLY v okolí (Dobročovice, Klánovice, Koloděje, Květnice, Sibřina, Škvorec, Újezd nad lesy)


Školka Špuntík

Od 1. 9. 2018 se v sousedních Dobročovicích otevře nová školka. Díky příspěvkům z EU může rodičům nabídnout levnější školné. Jelikož má na každých 6 dětí jednoho vychovatele, věnuje se dětem velice individuálně.

Budova školky: Dobročovice 38, 250 82, Dobročovice; web: www.skolkaspuntik.cz

 

Škvorecký dvůr

Školička ve Škvoreckém dvoře - soukromé zařízení rodinného typu určeno pro celodenní hlídání a předškolní vzdělávání dětí ve věku 3 - 7 let. Poplatek za plný celodenní pobyt dítěte je 8.850kč /měsíc.

budova školky: Masarykovo náměstí 40, Škvorec; web: www.skvoreckydvur.cz

 

 

Školka Kvítko

Soukromá školka Kvítko nabízí pravidelné i příležitostné hlídací služby. Ceny již od 44,- Kč/hodina

budova školky: Vřesová 1101, Květnice; web: https://www.kvitko.net
 

Montík rodinné centrum

Celodenni školička - respektující přístup + Montessori pomůcky

budova školky: Všestarská 957, Klánovice; web: www.rcmontik.cz

 

V mechu

Lesní školka v Klánovickém lese
web:www.vmechu.cz

 

Club Piccolino


Piccolino školička poskytuje unikátní program zaměřený na výuku etikety a etiky pro děti nejen předškolního věku a je veden v jazyce anglickém i českém, aby děti neztratily kontakt s českým prostředím, kulturou a vzděláváním. Děti se zábavnou formou naučí číst a psát, prostřednictvím her a soutěží získají základy historie, zeměpisu, všeobecného přehledu, dopravní a zdravotní výchovy. Pro děti od 2 do 7 let.

budova školky: Ponrepova 453/23, Praha 9 - Koloděje; web: www.piccolinocz.com

 

Rozmarýn

Školka při spolku SOSákos: "Při naší práci respektujeme individualitu dětí, rodiny a lektorek.  Naše lektorky mají zkušenosti s vedením dětí a průběžně si dále rozšiřují své dovednosti v odborných kurzech a seminářích. V přístupu k rozvíjení osobnosti dítěte se inspirujeme alternativními směry pedagogiky (program Začít spolu), nebo prvky Montessori a waldorfské pedagogiky i filosofie."

budova školky: Na Paloučku 70, Sibřina; web: www.sosakos.cz

 

Limetka

Školka: "Limetka je mezinárodní česko-anglická Montessori školka pro děti od 2,5 let, vycházíme z pedagogiky Marie Montessori. Školka se nachází ve velmi čistém a příjemném prostředí v nově zrekonstruované vile se zahradou, v těsné blízkosti Klánovického lesa. V zahradě se nachází dětské pískoviště, prolézačky, skluzavka, odstrkovadla, auta a další zahradní hračky. Děti se zde také podílejí na pěstování zeleniny a ovoce pro vlastní potřebu."

budova školky: Borovská 1697, Praha 9 – Újezd nad Lesy; web: www.skolkalimetka.cz

  

 

 


 
 

Diskusní téma: školky

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.